مدت زمان مصرف قرص وارنیکلین چقدر است؟


زمانی که شما به دنبال خواندن این مقاله آمدید حتما یا می خواهید که سیگار را ترک نمایید و یا جز افرادی هستید که می خواهید تا عزیز خود را از شر این ماده سمی نجات دهد. در هر صورت تبریک می گوییم چرا که تصمیم  ترک سیگار خود به خود نصف بیش تر راه می باشد که شما در آن مسیر قدم گذاشته اید. زمانی که شما با مضرات این ماده سمی آشنا می شوید و یا انگیزه ای برای ترک سیگار دارید این موضوع به شما کمک شایانی می کند تا به راحتی بتوانید سیگار را ترک نمایید. قطعا روش های مختلفی را مشاهده کردید که در بازار با تبلیغات های گسترده می خواهند تا افراد را ترغیب به امتحان آن روش ها بنمایند. یکی از آن روش ها قرص وارنیکلین می باشد با ما همراه باشید تا در این بخش با این قرص بیش تر آشنا شویم. و ببینیم که اصلا مدت زمان مصرف قرص وارنیکلین چقدر است؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قرص وارنیکلین چیست؟

 

 

 

افراد سیگاری به دنبال روش مناسبی برای ترک سیگار هستند که معمولا از روش های مختلفی از جمله مصرف قرص مخصوص ترک سیگار استفاده نموده اند و عده ای هم میخواهند که از آن استفاده نمایند. قرص های مختلفی در دنیا وجود دارد که برای ترک سیگار استفاده می شود یکی از آن ها قرص وارنیکلین یا varenicline می باشد که این قرص باعث می شود تا اثرات سیگار را در فرد تا حدودی کاهش دهد.
 قرص وارنیکلین فقط با نسخه پزشک قابل دریافت می باشد چرا که شما حتما باید زیر نظر پزشک خود آن را مصرف نمایید و به هیچ عنوان خود سرانه آن را مصرف نکنید که ممکن است عوارض هایی را به همراه داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اثرات نیکوتین بر عملکرد شیمیایی مغز

 

 

 


نیکوتین باعث می شود تا شما حس سرخوشی را در خود حس نمایید.این حس و حال که نتیجه تغییرات سریع عملکرد شیمیایی مغز است. و زمان شروع آن زمانی که اولین پوک را به سیگار می زنید هفت ثانیه بعد شروع می شود..
نیکوتین در مغز باعث می شود تا به گیرنده‌های عصبی بچسبد و اثر مشابه آن را نمایان سازد. زمانی که چسبندگی بین نیکوتین و گیرنده ها رخ می دهد، باعث می شود تا دوپامین ترشح شود. دوپامین هم به نوعی مسئولیت تقویت لذت حاصل از کشیدن سیگار را بر عهده دارد.
این فرایند شیمیایی (ترشح دوپامین) مسئول وابستگی و اعتیاد به سیگار و سایر داروهای مخدر مثل کوکائین و... می باشد.
زمانی که حس و اثر مصرف نیکوتین در عرض چند دقیقه کاهش یافته و از بین می رود،  فرد مجددا می خواهد تا سیگار دیگری را روشن نماید تا اثر سرخوشی حاصل از مصرف نیکوتین را حفظ کنند تا از بروز علایم ترک جلوگیری نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


روش های مناسب برای ترک سیگار

 

 

 

 

زمانی که شما به این موضوع می اندیشید که بدن شما در حال بهبودی از آسیب‌های ناشی از کشیدن سیگار می باشد، مرحله ترک سیگار آسان ‌تر بر شما خواهد گذشت. همچنین شما در این مرحله به حمایت بیش تر خانواده و اراده قوی تری لازم دارید. توجه کنید که بهترین راه ترک سیگار داشتن یک الگوی مناسب می باشد.


یعنی شما باید وقت بگذارید و بیاندیشید و تکلیف خود را با سیگار روشن نمایید. باید با برنامه ریزی مناسب دیگر سیگار را برای همیشه از زندگی خود حذف نمایید. شما باید یک تاریخ معینی را برای ترک سیگار تعیین کنید و پای تصمصم خود بمانید وبه  اطرافیان خود (دوستان یا خانواده) اطلاع دهید که تصمیم به ترک این ماده سمی دارید.تا آن ها هم حمایت خود را برای شما بگذارند. در قدم بعدی سیگار را از اطراف خود جمع آوری نمایید. از پزشک خود در‌باره روش هایی ممکن است به شما کمک بیش تری کند تا سیگار را برای همیشه ترک نمایید کمک بگیرید. سپس از قرارگیری در موقعیت‌ها، شرایط  و ارتباط با افرادی که باعث می شود تا شما دوباره تحریک به کشیدن سیگار کنید دوری نمایید. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراحل مصرف وارنیکلین بهترین داروی ترک سیگار 

 

 

 

•    قبل از این که شروع به مصرف این قرص نمایید بدانید که حتماً باید زیر نظر پزشک خود پیش بروید و طبق دستورات او که مناسب شرایط شما می باشد مصرف نمایید.
•    اگر در حال حاضر، هر دارویی که مصرف می نمایید پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید 
•    از پزشک خود سوال فرمایید که آیا آیا لازم است قبل از شروع مصرف وارنیکلین آزمایش خون انجام دهید ؟
•    سعی کنید تا وارنیکلین را همراه با غذا میل فرمایید. زمانی که شما با غذا میل نمایید می تواند به کاهش حالت تهوع شما تاثیر بگذارد.
•     زمانی که سر درد مشاهده نمودید می توانید از مسکن‌های بدون نسخه مثل ایبوپروفن یا استامینوفن مصرف نمایید.
•    زمانی که حس کردید خوابتان مختل شده می توانید از داروهای خواب آور بدون نسخه مانند دیفن هیدرامین استفاده کنید.
•    وقتی که دچار اسهال شدید، می توانید از داروهای ضد اسهال استفاده کنید.
 
•    در روز تعیین شده سیگار کشیدن را ترک نمایید.
•    در صورتی که خواستید، می توانید از محصولات جایگزین نیکوتین مانند چسب نیکوتین یا آدامس نیکوتین استفاده فرمایید.
•    در صورت صلاحدید پزشک مصرف وارنیکلین را به مدت ۱۲ هفته پس از ترک سیگار بهتر است ادامه دهید.
•    در صورت بروز هر نوع عوارضی، حتما موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا در صورت نیاز به قطع و کاهش دوز مصرفی نماید. 

 

 

 

 

 

 

 


عوارض جانبی رایج وارنیکلین

 

 


هر چند که برخی از این علائم امکان دارد تا فقط در مدت کوتاهی ادامه پیدا کند. که در صورت ادامه بیش از حد باید پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید. معمولا شایع ترین عوارض جانبی  که ممکن است در هنگتم استفاده از قرص وارنیکلین مشاهده نمایید عبارتند از:
درد شکم، گاز روده، تغییرات در اشتها، اختلال پیدا شدن در خواب، استفراغ و حی تهوع، کم شدن انرژی، تغییرات در چرخه قاعدگی، یبوست یا اسهال، سر درد، سوزش در سر دل، خشک شدن دهان و.... هر زمانی که شاهد موارد غیر عادی بودید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قرص وارنیکلین را از کجا تهیه کنیم؟

 


توجه کنید که برای مصرف وارنیکلین حتما باید نسخه پزشک داشته باشید. برای ترک سیگار حتما زیر نظر پزشک متخصص پیش بروید تا همه چی طبق اصول پیش رود.

 

 

 

 

 

 

مدت زمان مصرف قرص وارنیکلین چقدر است؟

 

 

لازم به ذکر است که مدت زمان مصرف قرص وارنیکلین متفاوت می باشد و با دستور پزشک تعیین می گردد اما معمولا تا 12 هفته می باشد حال در برخی افراد ممکن است تا بعد از 12 هفته هم به طول بیانجامد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتیجه گیری

 

 

 


برای ترک سیگار شما نیاز به افراد متخصص و حرفه ای که بتوانند با سابقه و تجربه ای که در اختیار دارند شما را در این مسیر همراهی کنند دارید. یکی از آن مراکزی که شما می توانید با خسال راحت به آن اعتماد نمایید خانه رها می باشد این مجموعه با داشتن تیم حرفه ای  و پزشک متخصص می تواند بهترین راه حل ها را به شما ارائه نماید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن و کمترین عوارضی برای همیشه به ترک سیگار بپردازید. خانه رها با سابقه ای که دارد توانسته هزاران نفر از افرادی که همیشه می خواستند با هر روشی به ترک سیگار بپردازند، اما همچنان با شکست مواجه می شده اند را برای همیشه نجات دهد.