ترک سیگار با داروی وارنیکلین ، ترک سیگار با وارنیکلین چگونه است؟

ترک سیگار با داروی وارنیکلین چگونه عمل می کند و آیااین عمل با وارنیکلین امکان پذیر است؟

وارنیکلین یک داروی ترک سیگار است که که براساس مکانیسم نوروبیولوژی وابستگی نیکوتین طراحی شده است به زبان ساده وارنیکلین مثل سایر داروهای ترک سیگار یک داروی نیکوتینی نیست و حاوی نیکوتین نیست که جایگزین سیگار شود داروی وارنیکلین در گیرنده های عصبی گیرنده ی نیکوتین تاثیر می گذارد و در واقع مغز را در هنگام کاهش دوپامین و میل به نیکوتین تحت تاثیر قرار می دهد تا منتظر دریافت نیکوتین نباشد .در واقع داروی وارنیکلین با این ادعا وارد بازار شد که میل به سیگار را در افراد کاهش می دهد.اما چقدر می شود میل به سیگار را با دارو کنترل کرد؟

میل به سیگار اگر بخواهد با دارو کنترل شود پس افراد سیگاری باید تا آخر عمرشان به جای سیگار، داروی وارنکلین بخورند؟وارنیکلین همچنین در سطوح پایین تر می تواند به جای نیکوتین، دوپامین هم تولید کند و این خود نیز یکی از خطرات مصرف این دارو است زیرا در صورت عدم کنترل می تواند اعتیاد آور شود.

بسیاری از افرادی که به دنبال ترک آسان سیگار و روش های آن هستند اسم وارنیکلین را شنیده اند و عده ای ترک سیگار به این روش را امتحان کرده اند.پزشکان زیادی حتی این روش را به مراجعین خود توصیه می کنند اما  اینکه کنار گذاشتن سیگاربا وارنیکلین تا چه حد می تواند موفقیت آمیز باشد موردی است که نیاز به بررسی بیشتری دارد.

اصولا ترک هر عادتی برای عده ای آسان و برای عده ای سخت است و افراد برای عادت کردن یا ترک یک عادت با هم متفاوت هستند،پس نمی توان گفت ترک سیگار با وارنیکلین صد در صد جوابگو است یا اصلا تاثیری بر ترک سیگار ندارد.اما روشی نیست که بتوان آن را تضمین کرد و یا درصد بالایی از موفقیت را در آن مشاهده کرد.علاوه بر اینکه مصرف هر دارویی بدون عوارض نیست و مصرف دارو ی ترک سیگار هم ممکن است در افراد عوارضی را ایجاد کند.به طور کلی ترک سیگار با وارنیکلین شامل محدودیت هایی نیز می باشد از جمله محدودیت سنی و دارا بودن مجوز پزشکی، در واقع وارنیکلین دارویی است که نیاز به نسخه پزشک دارد و بدون تایید پزشک نمی توانید از آن استفاده کنید.

حال تصمیم اینکه می شود سیگار را با این دارو یا هر دارویی ترک کرد با شما است اما توصیه ما برای ترک راحت تر سیگار روشی است که بدون دارو بتواند ذهن شمار را از هوس سیگار پاک کند زیرا اگر فکر و میل سیگار را با دارو بتوان کنترل کرد باید تا آخر عمر دارو مصرف کرد.

اما در تعدادی از افراد ممکن است این روش پاسخگو باشد این روش طبق آمار موفقیت 30 تا 40 درصدی بین افراد مصرف کننده داشته اما دوام ترک سیگار در آنها مشخص نیست.

 شیو ه ی ترک  کردن سیگار خوب است که به طور ریشه ای مشکل را حل کند. داروهای ترک سیگار مانند مسکن عمل می کنند شاید بتوانند برای مدتی درد را تسکین دهند اما نمی توانند مشکل را برای همیشه حل کنند.وارنیکلین میل سیگار و نیکوتین را برای مدتی کاهش می دهد اما آیا بعد از قطع مصرف هم می تواند میل سیگار را کنترل کند؟ میل سیگار بعد از قطع دارو چه می شود؟

این سوالی است که به راحتی می توان به آن پاسخ داد فقط کافی است که کمی منطقی باشید.

چیزی که در ترک سیگار مهم است میل به سیگار است زیرا تا زمانی که شما میل به سیگار داشته باشید ترک سیگار برایتان سخت و گاهی غیر ممکن است زیرا پرت کردن هواس، مقاومت کردن، استفاده از جایگزین برای سیگار، دارو ، آدامس، چسب ، یا هر راهکار دیگری می تواند به طور موقت شما را از سیگار دور نگه دارد.برای ترک این عادت بد، شما باید ذهنتان را از خاطره ی لذت سیگار کشیدن پاک کنید و در غیر این صورت هر درمانی برای ترک آن می تواند موقتی باشد.

 هنگامی که ذهن نسبت به سیگار بی تفاوت شود شما مانند کسانی می شوید که تجربه سیگار کشیدن ندارند و حتی در مواقعی که سیگار می بینید یا در دسترستان هست هم میلی برای کشیدن آن پیدا نمی کنید. ما در این مقاله سعی نداریم که شما را از خوردن داروی وارنکلین برای ترک یا هر درمان دیگری منع کنیم، زیرا هر روشی ممکن است در بعضی از افراد پاسخ مثبت بدهد اما توصیه ما این است که راه حلی را پیدا کنید که درصد بالایی از موفقیت را دارا باشد.رفتن به پزشک و خرید دارو و مصرف آن به مدت سه ماه تا یک سال هم شامل هزینه و هم شامل گذراندن وقت زیادی است، همچنین ممکن است بعد از تکمیل دوره ی مصرف وارنیکلین شما دچار عوارض دارو بشید و علاوه بر آن بعد از گذشت این پروسه نمی توان مشخص کرد که شما در ترک سیگار موفق می شوید یا نه.

پس اگر واقعا تصمیم دارید سیگار را ترک کنید روشی را انتخاب کنید که زمان کمی را از شما بگیرد و عوارضی هم نداشته باشد و درصد موفقیت در آن تضمینی باشد.شاید بگویید چنین روشی وجود ندارد و یا به دنبال چنین روشی باشید.باید بگویم اگر به دنبال ترک سیگار به همین راحتی هستید، با ترک سیگار به روش رها آشنا شوید.

آنچه در موفقیت در هر کاری مهم است این است که ذهنیت درستی در مورد مسئله داشته باشید و از نظر فکری به موفقیت خود ایمان داشته باشید .البته ایمان داشتن به موفقیت لزوما گفتن جمله معروف من می توانم نیست بلکه احساس توانمندی درونی است که شما را در رسیدن به موفقیت قدرتمند می کند. برای رسیدن به احساس توانمندی لازم است که باورهای خود را دگرگون کنید.آنچه تا به امروز در باره ترک کردن سیگار یا هر عادت بدی شنیده اید را کنار بگذارید و به دنبال راه چاره ای باشید که آن مشکل را به صورت ریشه ای حل کند.در دید عموم مردم ترک سیگار سخت است و شاید این دیدگاه برای شما نیز ایجاد شده است پس برای تغییر این باور باید راهکارهایی را بیابید که این باور را در شما ایجاد کند که ترک کردن سیگار بسیار آسان است و به راحتی می توان سیگار را از زندگی حذف کرد.