ترک سیگار و تغییرات چهره بعد از از ترک سیگار چطور رخ می دهد؟

مصرف سیگار باعث می شود تا به مرور زمان علاوه بر درون بدن، باعث تغییرات چهره بعد از ترک سیگار می شود. به همین منظور زمانی که شما تصمیم به ترک سیگار میگیرید تاثیرات آن را نیز در چهره خود مشاهده می کنید متوجه تغییرات می شوید چرا که سلول افراد به مرور زمان شروع به بازسازی می کنند و باعث می شود تا باعث تغییرات چهره بعد از ترک سیگار شود و دوباره زیبایی چهره خود را به دست آورید.

 

شما می توانید برا اطلاع کامل در خصوص دوره های ترک سیگار با مشاوره ترک سیگار از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

02122567561

02122794683

ترک سیگار و تغییرات چهره بعد از ترک سیگار!

 

همانطور که می دانید مصرف سیگار باعث می شود تا تغییرات بدی را از جمله افتادگی پوست،رنگ پریدگی چهره، کبودی دور چشم، ایجاد لکه های تیره بر پوست، چروک اطراف لب، پیری پوست ،زردی و پوسیدگی دندان ، نازک و کم پشت شدن مو به وجود بیاورد با مرور زمان هم بد و بدتر می شود که مسلما با ترک سیگار، بسیاری از این موارد رفع می شود .و شما می توانید دوباره زیبایی خود را بدست می آورید.

همه ما در اطراف خود افراد سیگاری را داریم و این موارد را در آن ها به وضوح دیدیم اگر افرادی را که موفق به ترک سیگار شده باشن را مشاهده کرده باشید متوجه تغییرات چهره بعد از ترک سیگار فرد نسبت به زمان قبل ترک سیگار چه تفاوت های وضوحی پیدا کرده است.به طوری که او را بسیار بشاش تر و خوش چهره تر از قبل شده است. افراد سیگاری هم  خودشان بعد از ترک موفق سیگار وقتی با دوستانشان بعد از مدتی برخورد می کنند، با تعجب آنها مواجه می شوند که چطور این همه تغییر در چهره شان اتفاق افتاده است؟

 

 

 

 

 

اما چرا سیگار باعث این تغییرات در چهره می شود؟

 

یکی از دلایل تخریب پوست توسط سیگار و  تغییرات چهره بعد از ترک سیگار  این است که کشیدن آن سطح اکسیژن خون را پایین می آورد و با کم شدن سطح اکسیژن فعالیت های سلول ها دچار اختلال می شود. با افزایش روند سیگار سلول های پوست دچار اختلال می شوند زیرا دود و نیکوتین سیگار، رگ های خونی را باریک می کند و خون رسانی به سلول ها را کند می کند، همچنین گرمای سیگار مقدار زیادی آب بدن را خشک می کند و پوست رطوبت خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند وظیفه ی کلاژن سازی و محافظت از زیبایی را به خوبی انجام دهد.

همچنین عمل سیگار کشیدن باعث می شود که پوست اطراف لب منقبض شود و تکرار این عمل باعث ایجاد چروک اطراف لب می شود.همچنین اگر دقت کرده باشید افراد سیگاری برای اینکه دود سیگار چشمشان را نسوزاند معمولا هنگام سیگار کشیدن چشم خود را به طور ناخودآگاه ریز می کنند و این جمع کردن ها باعث ایجاد چروک اطراف چشم می شود. خلاصه اینکه همه ی اینها در کنار هم باعث می شود که روند تخریب پوست با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد.

همچنین سیگار سیستم ایمنی را به شدت کاهش می دهد و توانایی پوست در مقابله با آلودگی ها و بیماری های پوستی کاهش پیدا می کند و همین مسئله باعث ایجاد بیماری های پوستی و لکه های پیری و بسیار دیگر از مواردی که روی پوست اثرات بدی را بر جای می گذارد، می شود.

دندان و سلامت دهان هم تحت تاثیر دود سیگار قرار می گیرند به طوریکه دود آن موجب زردی و ایجاد پلاک روی دندان می شود و همانطور که می دانید با از بین رفتن مینای دندان به مرور موجب عوامل مختلفی از جمله پوسیدگی و تخریب دندان می شود که برای درست کردن آن نیاز به زمان و هزینه های بالایی متحمل می شود.همچنین از طرفی با کاهش خون رسانی به لثه و کاهش سطح ایمنی بدن باعث بوجود آمدن میکروب و بیماری هایی برای دهان می شود .

از اثرات دیگر مخرب سیگار می توان بر موها اشاره نمود که بر اثر بی آبی باعث می شود تا ساقه موها خشک شده و از سمتی هم چربی بیش از حد کف سر و شوره ایجاد نماید دلیل آن هم کمبود شدید آب مفید در سلول ها می باشد همانطور که می دانید بدن نیاز بسیار بالایی به آب مفید در داخل بدن دارد که کمبود این آب منجر به بروز بسیاری از مشکلات از جمله خون رسانی به پوست سر را دچار اختلال می کند و همه ی اینها کنار هم باعث ریزش مو ها می شود. شما با ترک سیگار می توانید سلامت موهای خود  و تغییرات چهره بعد از ترک سیگار را برگردانید.

 

 

 

 

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار

 

همه ی ما می دانیم که داشتن خون سالم در بدن بسیار مهم است و خون در همه ی قسمت ها ی بدن وجود دارد زیرا وظیفه ی اکسیژن رسانی به بدن به عهده ی خون است و بدن بدون اکسیژن قادر به زندگی و ادامه ی حیات نیستحال فرض کنید روزانه مقدار زیادی دود و نیکوتین و گازهای سمی را عمدا وارد این مایع حیاتی کنید، مسلما بدن دچار مشکل می شود و هرچه مقدار و حجم سیگاری که مصرف کنید بیشتر باشد این اختلالات هم بیشتر می شود.

در واقع سیگار کشیدن یک نوع خود کشی تدریجی است، شاید شما افرادی را ببینید که ظاهر خوبی دارند و به نظر برسه که سیگار آسیبی به ظاهر و چهره شان وارد نکرده باشد اما قطعا آنها هزینه ی هنگفتی برای حفظ ظاهر خود پرداخت کرده اند و یا شاید آنها در ابتدای مسیر سیگار کشیدن باشند و یا مقدار سیگاری که مصرف می کنند بسیار کم باشد پس نمی توانید برای توجیه سیگار کشیدن چنین افرادی را الگوی خود قرار دهید.زیرا سیستم فیزیکی افراد با هم متفاوت است و آسیب های سیگار برای همه به یک میزان و یک شکل اتفاق نمی افتد.شاید یک نفر با توجه به خوراک مصرفی و نوع پوست، چروک کمتری را تجربه کند و آسیب سیگار بیشتر بافت های داخلی او را مورد حمله قرار دهد و یا برعکس.

اما خبر خوب این است که سلول های بدن هر لحظه در حال دوباره متولد شدن هستند به طوریکه شما بعد از گذشت 7 سال از سیگاری تغییرات چهره بعد از ترک سیگار دیگر سلول قدیمی در بدنتان ندارید و سیستم فیزیکی شما بازیابی می شود پس اگر امروز سیگارتان را ترک کنید، 7 سال بعد ار امروزتان جوانتر هستید و میتوانید تغییرات را به وضوح مشاهده نمایید پس تعلل را کنار بگذارید و وقت را هدر ندهید و برای بازیابی زیبایی و سلامتیتان سیگار را ترک کنید.

 

 

 

 

شکست خوردن در ترک سیگار

 

برای ترک سیگار راحت و مطمئن دنبال راه چاره باشید و روشی را انتخاب کنید که قبلا امتحان خود را با موفقیت گذرانده باشد . چرا که اگر در ترک آن شکست بخورید و دوباره شروع به سیگارکشیدن کنید مقدار مصرفتان از قبل بیشتر می شود برخی افراد به سیگار الکترونیکی روی می آورند در صورتی که هیچ اطلاعی از عوارض ترک سیگار با سیگار الکترونیکی عوارضی ندارند.  زمانی که در ترک سیگار با شکست مواجه می شوید با سرزنش و سرکوب خود احساس ناامیدی و عدم توانایی می کنید که این احساس بد، همه ی جوانب زندگیتان را در بر می گیرد. و باعث می شود تا اعتماد به نفستان را از دست بدهید.

 

تاثیر سیگار بر روی چهره و زیبایی انسان

همه ی ما می دانیم هیچکس نمی تواند جلوی گذر زمان و پیر شدنش را بگیرد. به هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم بر اثر گذر زمان سن ما زیاد می شود و تغییراتی در صورت و چهره ی ما به وجود می آید. شاید بشود آن را به تأخیر انداخت ولی بسیار دشوار است و ممکن است هزینه ی زیادی را در پی داشته باشد؛ اما اگر بخواهیم سرعت آن را افزایش دهیم بسیار آسان است. فقط کافی است سیگار بکشیم!

 

آسیب دیدن لثه و دندان

شایع ترین آسیبی که سیگار کشیدن به انسان در  تغییرات چهره بعد از ترک سیگار وارد می کند زرد شدن دندان است. اما علاوه بر زرد شدن دندان آسیب های جدی دیگری به دهان وارد می شود که شامل عفونت لثه، جرم گرفتگی دندان، بوی بد دهان و… می شود. طبق تحقیقاتی که محققان انجام داده اند، احتمال خراب شدن دندان در افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری بیشتر از 3 برابر است.

 

چروک شدن پوست دور دهان

سیگار کشیدن مداوم دو مشکل را برای پوست اطراف لب به وجود می آورد. مشکل اول به این گونه است که به دلیل استفاده از بعضی عضلات در افراد سیگاری چروک هایی به وجود می آید که عمیق هستند و ظاهر بدی را برای فرد به وجود می آورد. این چروک ها در افراد غیر سیگاری وجود ندارند به دلیل اینکه آنها از این عضلات استفاده ی مکرر نمی کنند و کاربرد خیلی زیادی برای آنها ندارند. به این گونه چروک ها، چروک دینامیک گفته می شود. تغییرات چهره بعد از ترک سیگار باعث می شود این  مشکلات رفع شود.

 

به وجود آمدن لکه های پیری

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار شامل لکه های پیری لکه های هستند که در بعضی افراد به صورت لکه هایی به رنگ تیره بر روی دست و صورت ظاهر می شود. اگر چه بسیاری از افراد گمان می کنند فقط افرادی که مدت زیادی در معرض نور آفتاب قرار بگیرند به این مشکل دچار می شوند؛ اما پژوهشگران ثابت کرده اند که افراد سیگاری نسبت به بقیه ی افراد به احتمال بیشتری به این بیماری دچار شوند.

 

افزایش احتمال ریزش مو

طبیعی است که هم در زنان و هم در مردان، بعد از گذشت زمان و بالا رفتن سن، موی سر آنها نازک تر می شود و به دلایل مختلف بعضی ها به طاسی سر دچار می شوند. اما طبق تحقیقات ثابت شده است سیگار کشیدن می تواند باعث ریزش مو شود! دود سیگار و نیکوتینی که درون آن قرار دارد دشمن اصلی مو است که باعث ضعیف شدن فولیکول های مو و در نتیجه ریزش مو می شود.

البته نیکوتین سیگار می تواند با ضعیف کردن فشار خون و آسیب به سیستم ایمنی بدن و تغییرات چهره بعد از ترک سیگار، به طور غیر مستقیم باعث ریزش مو در جوانی شود. به نظر شما آیا طاسی سر در جوانی حیف نیست؟ شما با ترک سیگار به راحتی می توانید از ریزش مویی که تنها دلیل آن سیگار کشیدن است جلوگیری کنید و به یکی از موارد مهم تغییرات چهره بعد از سیگار دست یابید.

 

چروک شدن پوست اطراف چشم

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار همه افراد خواه یا ناخواه بالاخره دچار چروک گوشه ی چشم می شوند اما سیگار کشیدن باعث به وجود آمدن زود هنگام این موضوع می شود.

 

نتیجه

 

به شما پیشنهاد می کنیم که برای کنار گذاشتن سیگار را با امید و برنامه ریزی پیش بروید تا شاهد تغییرات چهره بعد از ترک سیگار شوید .

به طوریکه اگر تصمیم گرفتید که از فردا سیگار نکشید، آن روز را به هیچ عنوان به تعویق نیندازید و در تصمیمتان پایدار باشید. سعی کنید تعدادی کار مثبت مثل نوشتن هدف از ترک سیگار، شکر گذاری برای کلینیک ترک سیگار، خواندن کتاب و مطالب علمی درباره ی ترک سیگار،توجه و مطالعه زندگی نامه افراد موفق در این زمینه،اثرات مثبت این کار و  خلاصه هر کاری که برای شما ایجاد انگیزه می کند را در روتین زندگیتان قرار دهید و مغزتان را آماده ی انجام این امر کنید . 

طبق این ضرب المثل که وقتی شاگرد آماده باشد ،استاد از راه می رسد، وقتی ذهن شما آماده باشد و بخواهید ترک سیگار را شروع کنید و عادت سیگار را برای همیشه کنار بگذارد راه ترک سیگار حل های ساده و راحتی برای انجام آن پیدا خواهید کرد. مهمترین موضوع این است تا شما بخواهید و اراده کنبد که برای همیشه از شر سیگار راحت شوید و به زندگی ایده ال و خوبتان و تغییرات چهره بعد از ترک سیگار برگردید تا بتوانید تجربه لحظات خیلی خوبی را در کنار عزیزان خود داشته باشید و این تغییرات عالی را در خود به مرور حس نمایید و از خود برای این تصمیم بزرگ و مهم شاکر باشید.

 

سوالات متداول

چرا پس از ترک سیگار چاق می شویم؟

نیکوتین میزان کالری سوزی بدن شما در حالت استراحت را حدود 7 تا 15 درصد افزایش می دهد. بدون سیگار، بدن شما ممکن است غذا را آهسته تر بسوزاند به همین دلیل افزایش وزن رخ میدهد.

 

غلظت خون بعد از ترک سیگار کی از بین می رود؟

همچنین 2 الی 3 ماه پس از قطع سیگار، غلظت خون به میزان نرمال باز می گردد. چنانچه غلظت خون به دنبال بیماری های قلبی ایجاد شده باشد، فلبوتومی ممکن است منجر به تشدید هیپوکسی بافتی گردد و لذا باید با احتیاط و در صورت هماتوکریت بالای 65% و علامتدار و جهت حفظ هماتوکریت در سطح %55_60 انجام گردد.